Jeseníky 2/3 - co musíte vidět a co jsme viděli my

August 06, 2018

 Z červnovýho výletu do Jeseníku jsem vám už jeden rychlej článek psala - zde. Psala jsem tam o tom, že jsem v Jeseníkách našla dlouho hledanej klid a taky o tom,  že mi pár dní někde na cestách dokáže dodat hromadu energie.

A zkrátka a jednoduše to bylo skvělý. Jeseníky mám od malička ráda, s rodiči jsem tu byla několikrát. Baví mě to tu - je to tu malinký, ale je tu hromadu věcí k vidění. Trasy se navíc dají nakombinovat tak, že i bez extra fyzičky a celodenního chození po horách uvidíte hromadu zajímavýho.

My si obvykle trasu plánujeme hlavně na pohodu - nechceme běhat po horách od rána do večera, nemusíme vidět všechno, prostě si to užíváme a odpočíváme. V Jeseníkách jsme byli 4 dny.

A za tu dobu jsme stihli třeba:

 • rašelinový jezírka v Rejvízu
 • mrknout se do Jeseníku, kde toho moc není
 • vyjeli si na Křížový Vrch, kde je fajn výhled a boží restaurace
 • vyšlápli si Čertovy kameny (doporučuju, trvá to chvilinku a fakt to stojí za to)
 • vyjeli si lanovkou na Kouty
 • mrkli do Šumperku a minizooparku Rapotín, kterej byl minimálně podivnej - neudržovaný rozpadající se místo
 • prošli si Karlovu Studánku, což je malebná lázeňská vesnička,  kde toho zase tolik není k vidění
 • zašli si v Karlové Studánce do lázní, kde jsme byli suverénně nejmladší, od ostatních mladší průměrně o 45 let, ale bylo to fajn
 • dvakrát si zajeli do Polska ochutnat místní gastronomii - a zjistili, že je to lepší, než jsme čekali
 • viděli polský jezero Nysa, který je vlastně takový malý moře
 • šli na exkurzi do vodní elektrárny Dlouhé Stráně  - mega zajímavý

Červenohorský sedlo bylo autem (a zvlášť kabrioletem) fakt zážitek. Jen kdyby mi ty uši pořád tak nezaléhaly!Cakir's burger v Šumperku aka absolutně prasáckej, ale výbornej oběd.
A tenhle výhled  na vás čeká na Křížovým vrchu. A stojí to za to! :))

No a co jsme viděli další dny, vám ukážu v následujícím, už posledním článku z téhle minisérie. Povím třeba to, jak jsme vyrazili poznávat Polsko a jak jsme si tam dokonale opravili předsudky o Polácích. Tak vydržte, článek už píšu! :)

You Might Also Like

8 komentářů

 1. Jeseníky jsou krásné :) v Karlově studánce a celkově v Jeseníkách jsem byla v říjnu a i na podzim je to tam moc pěkný :) krásné fotky :)

  Maris Novotná

  ReplyDelete
 2. Jeseníky jsou pro mého milého tak trochu srdcovka, strávil všechny prázdniny svého dětství na chatě v Petříkově, takže k tomu podobně tíhne jako já k Beskydům. A vlastně až díky němu jsem si začala k Jeseníkům taky budovat vztah, zvlášť, když je máme od Olomouce tak blízko. A výhled z Šeráku a procházka na Obří skály? A nebo z Ostružné/Petříkova/Ramzové na Smrk nebo Paprsek? Tohle je prostě nádhera. ♥
  A Dlouhé stráně jsou fakt pecka, že? Poblíž v Losinách je ještě nádherná sklárna a myslím i cukrárna, co si tak pamatuji. :D

  ReplyDelete
 3. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 4. V Jeseníkách jsem asi nikdy nebyla. Vůbec musím říct, že Česko jsem vůbec neprojela. Shame on me! Ale, co okomentovat můžu je to, že to auto je Mazda MX5 viď? Jojo, to máme dlouhodobě půjčený od kamaráda a jako spolujezdec můžu říct, že je to fakt fakt paráda. Já si to většinou dost užívám. :)

  ReplyDelete
 5. Jéé, to jsou tak krásný fotky. Úplně nejvíc se mi líbí ten výhled z Křížového vrchu. Jeseníky jsou určitě moc pěkné, ostatně je více míst, kde je krásně tady po Česku. :-)

  ReplyDelete
 6. Byla jsem v Jeseníku jednou, ve Zlatých horách. Bylo zrovna takové studené, upršené léto, mamka tam nastydla, nic moc. Ale příroda krásná. Někdy se tam budu muset podívat znovu!

  ReplyDelete
 7. Ešte som tam nebola, ale vyzerá to tam skvelo.
  P.S.: Strašne milujem tvoje vlásky, máš ich nádherné :)

  Klaudia Duranova BLOG  / check my IG

  ReplyDelete
 8. Nádhera :) Jeseníky jsem poprvé viděla ve třinácti letech na lyžařském výcviku, a dost se mi tam líbilo :)

  Deníček blogerky

  ReplyDelete